Proč okurková sezóna? Tento pojem sahá až do 19. století, kdy okurková sezóna označovala období, kdy nepracoval parlament ani soudy. Bylo to období července a sprna, prostě letní prázdniny. Století plynula dále a přesto se tento pojem zachoval.

V této době pojem okurková sezóna vnímáme jako období, kdy se nic neděje.

V tomto čase klesá návštěvnost webů, protože u internetu netrávíme tolik času, jako během zbytku roku. To se podepisuje i na aktivitě médií a firem. Kreativita klesá a mnohdy vytahují firmy z rukávu staré kampaně, staré úspěšné projekty a novináři sahají po odložených článcích. Zkrátka vše stojí. Nezajímáme se o aktuální dění, svůj volný čas trávíme na výletech a dovolených.

Přitom bychom se v tomto období mohli vzdělávat v zatím neprobádaných odvětvích.

Zkuste si představit, že využijete odpočinkový čas k seberozvoji. Vstanete do horkého letního dne a po cestě k vodě si například můžete obnovit členství v knihovně. Ta bude přes léto nejspíše plná běžně rozebraných publikací. Přijdete k vodě a v čase mezi vodními radovánkami si můžete rozšířit obzory, zlepšit slovní zásobu a dovědět se plno zajímavých věcí.

Pokud patříte do skupiny, která nemá ráda letní výhně, můžete se přes den věnovat jiným činnostem. Co se zkusit přihlásit do letní školy nebo si vybrat některý z rozmanitých kurzů, které jsou nám všude nabízeny? Den, který byste strávili ukrytí před sluncem na chladném místě, čekajíc na večer, kdy budete moci vyjít ven, můžete využít třeba ke studiu Vašich vysněných jazyků. Navíc se seznámíte s novými lidmi a na zahraniční dovolené si nabyté vědomosti i prakticky vyzkoušíte.

V případě, že si chcete s partnerem najít společného koníčka, můžete léto využít jako přípravu na plesovou sezónu přihlášením do letního tanečního kurzu. Je to společenská událost, kde potkáte nové lidi, pobavíte se, procvičíte a získáté náskok vůči ostatním. Také uděláte něco pro své tělo – každý pohyb se počítá.

Pokud toužíte po tom, zdokonalit se v ručních pracech nebo jen chcete nechat odpočinout hlavu a manuálně se vyžít, můžete například zkusit kurz keramiky nebo si vybrat nějaký kuchařský kurz. Díky svým výtvorům můžete začít schraňovat narozeninové a vánoční dárky pro Vaše blízké nebo je pozvat na ochutnávku nějaké speciality, kterou jste se v letní kuchyni naučili.

A to nejlepší je, že se na konci léta ohlédnete za sebe a budete pyšní, že jste na sobě pilně pracovali, když kolem Vás vše stagnovalo. Nebudete mít žádné výčitky, že jste v létě nic nestihli nebo nezažili. Zkrátka ze sebe budete mít skvělý pocit!