Co to je osobní koučink?

Koučink je úzká a intenzivní spolupráce dvou lidí (kouče a koučovaného) na rozvoji koučovaného s maximálním využitím jeho potenciálu. Společně tedy hledáme cesty, jak nastavit Vaše myšlení a Vaše fungování tak, abyste co nejrychleji a současně způsobem, který Vám vyhovuje, dosáhl svých cílů.

Druhy koučinku

Obecně je možné koučink rozdělit na osobnostní, profesní a manažerský koučink. V rámci osobnostního koučinku se společně zaměřujeme na práci s vlastním myšlením (produktivní a neproduktivní myšlenky, pasti v myšlení, zvyklosti, negativní pocity, agresivita, zlost, vztek, osobní výhry a prohry, sebedůvěra, kontrola) a sebepoznáním. Díky tomu se změní Vaše vnímání sebe sama a také to, jak vás vidí vaše okolí. Cílem je najít takový stav Vašeho fungování, abyste měl spokojený a harmonický život. Profesní koučink je naopak zaměřen na specifické dovednosti a znalosti, které Vám pomáhají růst a dosahovat lepších výsledků ve Vaší práci nebo podnikání. Ať se již jedná o nastavování pracovních cílů a plánů, řízení a práce s časem, rozvoj komunikačních, obchodních a prezentačních dovedností, nebo o budování a vedení firmy a práci se zaměstnanci. Každý pracovník nebo majitel firmy je jedinečný a právě v rámci koučinku máme možnost společně podpořit Vaši jedinečnost a dosáhnout Vámi požadovaných výsledků.

Co lidé získávají v rámci koučinku

 • Orientaci ve vlastním světě
 • Nastavení konkrétních cílů a milníků
 • Zlepšení technik vedoucích k dosažení určitého cíle
 • Zlepšení koncentrace
 • Zvýšení znalosti sebe sama a druhých
 • Zlepšení komunikačních schopností
 • Zlepšení rozhodovacích schopností
 • Vyšší motivaci
 • Zlepšení osobních vztahů
 • Zvýšení obchodních výsledků
 • Zvýšení spokojenosti zaměstnanců
 • A mnoho dalšího

 

Co Vám nabízí kouč a co Vy můžete nabídnout jemu

Váš osobní kouč je tu proto, aby Vám poskytoval oporu, motivaci a inspiraci. Věnuje se plně pouze Vám a soustředí se na Vaši aktuální situaci. Umožní Vám vidět a slyšet Vaší situaci z jiné, jasnější perspektivy tak, abyste s ní mohli lépe pracovat. Koučink je založen na důvěře a otevřenosti a proto Váš kouč považuje vše, co společně budete řešit za čistě důvěrné. Na oplátku od Vás Váš kouč bude očekávat otevřenost, upřímnost a Vaše osobní zapojení při řešení Vaší situace. Role kouče je pomoci Vám nalézt řešení, ale budete to stále jen Vy, kdo nakonec dané řešení převede od plánu k realizaci.

 

Jak začít?

Pokud již nyní máte konkrétní dotazy, nápady anebo již víte, co byste chtěl změnit, je ten pravý čas kontaktovat Vašeho kouče. Pokud si stále ještě nejste jistí, ale cítíte, že byste ve svém životě chtěli něco změnit, nebojte se kouče oslovit – společně zmapujete Vaši situaci, jednotlivé věci pojmenujete a pak se můžete rozhodnout, zda je koučink tím pravým řešením pro Vás. Úvodní konzultace s koučem je nezávazná a bezplatná, takže nic neriskujete.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat 

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva