Brainstorming

Cílem vzdělávacího programu je seznámit pedagogické pracovníky základních a středních škol s problematikou brainstormingu a jeho využitím v pedagogické praxi. Znalosti a dovednosti pedagogických pracovníků prakticky využívat metody brainstormingu povedou ke zefektivnění a zpestření výuky.

Co je to brainstorming?

Metoda brainstorming spočívá v tom, že žáci a studenti jsou bezprostředně zapojeni do výuky, do plnění úkolů, do hledání řešení různých problémů a různých situací. Využití brainstormingu ve výuce povede k rozvoji kompetencí u žáků a studentů, pedagogičtí pracovníci posílí své schopnosti moderátora brainstormingu a osvojí si vhodný přístup k žákům a studentům během brainstormingu.

Po absolvování semináře budou pedagogičtí pracovníci seznámeni s:

• metodou brainstormingu a jeho historií, s jeho základním využitím, výhodami a nevýhodami brainstormingu, s jednotlivými rolemi učitelů a žáků/studentů během brainstormingu a jeho fázemi,

• technikou jak využívat brainstorming ve výuce, s jednotlivými tématy pro jeho využití, s metodou jak efektivně zpracovávat nápady a myšlenky,

• potlačením strachu z chybování u žáků a studentů, s přípravou využití brainstormingu ve výuce, s použitím vhodných moderačních a praktických technik, s vhodnými technikami jeho vyhodnocení a s výměnou zkušeností mezi ostatními pedagogickými pracovníky.

Vzdělávací program bude probíhat metodou semináře v délce 8 vyučovacích hodin.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat 

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva